Павлівський навчально-виховний комплекс

Методична робота

Методична робота - це цілісна система взаємопов'язаних дій і заходів яка ґрунтується на досягненнях науки, передового досві­ду й конкретному аналізі діяльності педагогів та спрямована на всебічне підвищення професійної майстернос­ті кожного педагогічного працівника, на збагачення й розвиток творчого потенціалу педа­гогічного колективу закладу, досягнен­ня оптимальних результатів освіти, виховання й розвитку майбутнього громадянина.

Головні завдання методичної роботи

1. Забезпечити вчителям сприятливі умови для творчого пошуку та виявлення творчих можливостей, підтримувати тих, які бажають і вміють працювати по новому.

2. Прищеплювати потребу у самовдосконаленні, бажання і розуміння значущості самоосвіти, формувати та розвивати індивідуальну особистість педагогів.

3. Використовувати активні форми методичної роботи з педагогічними кадрами, упровадження перспективних наукових досягнень, передового педагогічного досвіду.

4. Сприяти виробленню в учителів позитивного ставлення до комп’ютерних технологій навчання, зацікавленості в їх використанні.

Положення про методичну роботу вчителя

Загальні положення

1. Учитель школи  ключова постать у сучасному освітньому процесі, духовний наставник учнів. Від його підготовки залежить якість шкільної освіти, рівень духовної культури суспільства, ствердження демократичних принципів та процесів.

2. Методична робота вчителя школи — усвідомлена, цілеспрямована, планомірна та не­перервна робота педагогів, спрямована на вдосконалення теоретичної, практичної підготовки  та ІКТ педагога, необхідної для практичної діяльності.

3. Результатом методичної роботи вчителя школи є формування творчої активності, розвитку ініціативи педагога, узагальнення й поширення його досвіду, зростання авторитету.

Завдання діяльності

Основними завданнями вчителя  є:

Формування потреби до неперервної освіти та самоосвіти впродовж життя.
Формування високого рівня культури, зокрема правової.
Розвиток здатності до творчої діяльності.
Готовність до співробітництва, толерантність, терпимість до чужої думки.
Уміння вести діалог, шукати і знаходити розумні компроміси.
Розвиток здатності до самоорганізації.